راز موفقیت درمسابقات


 The Secret of the Champions

با سلام و عرض ادب
مقالها ی از آقای Ad Schaerlaeckens
راز قهرمانی
وقتی کبوتران نتایخ خوبی بدست نمی آورند ، مربی نیازمند پیدا کردن دلایل بسیاری  برای این عدم موفقیت می باشد. در این جا دو امکان وجود دارد: در هر دو صورت یا پرندگان خوب نیستند یا فرم و سبک آنها خوب نیست . بسیار به ندرت هر دو اتفاق می افتد بطوریکه امروزه پرندگان با کیفیت چنان گسترش وسیعی دارند که من به سختی باور می کنم که هنوز مربیان تنها پرندگان بدون کیفیت را در اختیار داشته باشند. در هلند و بلژیک ما غالباً در یکی از این چهار مسابقه فعالیت می کنیم . این بدان معناست که 1000 پرنده در یک مسابقه هستند؟ 250 جایزه . هنگامیکه یک مربی 16 پرنده وارد مسابقه می کند و 4 جایزه برنده می شود او مربی متوسطی خواهد بود. نه خوب است و نه بد.
هنگامیکه 8 جایزه ( 50%) برنده می شود این بسیار خوب محسوب می شود. قهرمان ( واقعی !) هر چند که این موفقیت راضی کننده نیست ، کسب 50 درصد جوایز به اندازه کافی برای آنها خوب نیست.
بنابراین ما با موقعیت های زیر مواجه هستیم : اگر یک قهرمان با 16 پرنده وارد مسابقه شود و 8 جایزه کسب کند برای او به اندازه کافی خوب نیست ! اگر یک مربی ضعیف 16 پرنده وارد مسابقات کند و برنده 8 جایزه شود ، کسب حداقل 4/1  جوایز برای او فوق العاده است. اگر یک مربی 16 پرنده وارد مسابقه کند و 25 درصد از مجموع کل جوایز حتی یک جایزه هم کسب نکند ؟ که این واقعیت غیر ممکن است. هیچ کس چنین کبوتران بدی ندارد . عدم کیفیت کبوتران نمی تواند دلیل این امر باشد . اگر کسی چنین مشکلی داشته باشد باید به یک دامپزشک مراجعه کند . پرندگان او بیمار هستند و نه به مقدار کم.
اشتباه بزرگ
کیفیت پایین یا بهداشت ضعیف ؟ این معضل بزرگی است برای افرادی که در این ورزش موفق نمی باشند. همانطور که در مورد کیفیت من مکرراً نوشتم هیچ کس در جهان نمی تواند با مشاهده مطئن شود اگر یک پرنده خوب باشد. او نمی تواند خوب بودن را فقط در چشم تشخیص داد، و حتی در بهترین لاین های خونی هم ضرورتاً خوب بودن یک پرنده قابل تصور نیست. اما شما نمی توانید همه چیز را در پیرامون آن مشخص کنید : اگر کسی نتواند با اطمینان بگوید که یک پرنده خوب است این بدان معنا نیست که نتواند یک پرنده بد را تشخیص دهد. برخی پرندگان دارای پرهای نامرغوبی هستند یا بدن ضعیفی دارند که به سادگی نمی توانند خوب باشند . اگر شما همانگونه که برای مشاهده  کبوتری که بد است به اندازه کافی زیرک و هوشمند باشید . همان چیز هایی که قبلاً گفته شد نه تنها یک چیز. من فکر میکنم این کلید موفقیت بسیاری از مربیان باشد. آنها می دانند که چگونه پرندگانی را باید حذف کنند. انتخاب خوب و درست بسیاری از قهرمانان ادعای راز من است .  هرکسی ممکن است در انتخاب پرندگان اشتباه کند ، اما انتخاب 4/1 از قهرمانان اشتباه کمتری نسبت به دیگران است. هرچند در مورد یک چیز این اشتباه هرگز رخ نخواهد داد . این مورد هنگامی است که سلامتی طبیعی معیار انتخاب شما باشد . کسی که خود را از شر پرندگانی که در 365 روز سال در فرم خوب خود نیستند خلاص میکند به ندرت مرتکب اشتباه خواهد شد. هنگامیکه شما میکویید 40 کبوتر داریم و 38 تای آنها خوب هستند دو تای دیگر هیچ بهانه ای برای بیمار بودن ندارند. از شر آنها خلاص شوید . مطمئناً شما نباید به اشتباه به منظور درمان 2 پرنده ، 38  سالم را تحت مداوا قرار دهید. وقتی دو دانش آموز سر کلاس یک معلم دچار سر درد هستند معلم باید به آن دو قرص آسپرین بدهد یا به تمامی دانش آموزان ؟؟؟؟
راز
در ورزش کبوتران ممکن است بسیاری از راه های به موفقیت منجر شود . اما یک چیز در تمامی قهرمانان مشترک است: آنها به پرندگانی که توانایی حفظ سلامتی را ندارند یا به طور مداوم نیازمند دارو برای ماندن در فرم و شکل خوب هستند ، هیچ ترحمی نمی کنند. آن دسته از پرندگانی که بصورت اغراق آمیزی دارو نیاز دارند ممکن است بیمار نباشند ، اما بدست آوردن شرایط فوق العاده برای چنین پرندگانی سخت خواهد بود. حفظ سلامتی آنها طبیعی نیست بلکه مصنوعی است. این واقعیت هنگام ورود کبوتران به مسابقه مطلب مهمی به نظر می رسد . دور ماندن مربیانی که اغلب در حال درمان پرندگان خود هستند. شما بهتر است پرندگان افرادی را دریافت کنید  که اطلاعات کمی در مورد درمان پرندگان می دانند. شما پرندگان قوی تری را که در مقابل همه ویروس ها و باکتری هایی که آنها را تهدید می کنند ، مقاومت طبیعی بیشتری دارند را دریافت خواهید کرد ، مثلاً تهدیدات ویروسی در سبد تمرین و مسابقه . بسیاری از مربیان از آنچه که من برای سلامتی بیشتر در اختیار پرندگانم قرار می دهم تعجب می کنند ؟ که این گفتاری اشتباه است .
سئوالی که مطرح می شود این است : من برای داشتن پرندگانی که به صورت طبیعی قوی تر هستند چه کاری باید انجام دهم ، پرندگانی با سیستم ایمنی خوب که بطور مداوم نیاز به دارو و درمان ندارند ؟
پاسخ به این سئوال برگزیده شده است . پرندگان شما می بایست خوب باشند ، اما سختگیری در همین زمان آغاز می شود. دست های آهنین در یک دستکش مخملی . علاوه بر این در هنگام شروع نمی توان انتخاب اولیه کفایت کننده ای داشت. این حقیقت مربوط به پیش از این زمان است ، هنگامیکه پرندگان شما هنوز در تخم هستند . 
The Secret of the Champions  by: Ad Schaerlaeckens
مترجم بابک عبداللهی
/ 1 نظر / 60 بازدید
محمد(کبوتر زرتشت)

مدیریت محترم وبلاگ با سلام از اینکه با وبلاگ شما آشنایی پیدا نمودم بسیار خرسندم. اینجانب آدرس شما را در وبلاگ خود لینک نموده ، شما نیز آدرس وبلاگم را با نام "کبوتر زرتشت" در وب خود لینک نمایید. خوشحال میشم از وبلاگم بازدید نموده و نظرات خودتون را در آن درج نمائید. با تشکر محمد